Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Szczęśliwej szkoły, bezpiecznej drogi


„Szczęśliwej szkoły, bezpiecznej drogi!” – pod taką nazwą, z początkiem roku szkolnego, ruszyła kampania społeczna mająca na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na ulicach naszego miasta.

W ramach akcji, we wrześniu 2012 r. uczniowie klas pierwszych mieli okazję spotkać się z Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Mokotów – Panem Krzysztofem Skolimowskim, który wspólnie z przedstawicielem policji opowiadał dzieciom o podstawowych zasadach poruszania się po drodze.

W spotkaniu uczestniczyły również Pani Teresa Rosłoń – Naczelnik Promocji Dzielnicy Mokotów i Pani Anna Rumińska – Dyrektor Przedszkola nr 317. Przebieg wydarzenia zarejestrowali dziennikarze Radia Kolor, które wraz ze stołeczną policją było organizatorem całego przedsięwzięcia.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się m.in. jakie są zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, jak należy zachowywać się na drodze i co należy zrobić, gdy zaczepi ich nieznajomy. W następnej części spotkania dzieci otrzymały pakiety bezpieczeństwa, które zawierały wiele odblaskowych elementów do umieszczenia zarówno na ubraniu, jak i tornistrze. Pan Burmistrz gorąco zachęcał, by najmłodsi zawsze nosili je przy sobie w widocznym miejscu, gdyż – jak podkreślił – te niewielkie przedmioty mogą w wymierny sposób poprawić bezpieczeństwo, a nawet uratować życie.

Na koniec spotkania Panie Dyrektor Iwona Zawadzka i Wicedyrektor Anna Siedlecka serdecznie podziękowały prowadzącym. Wyraziły także nadzieję na dalszą współpracę z policją oraz władzami miasta i dzielnicy w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na drogach.

 

Tekst opracowała: Ilona Garncarz