Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Turniej MIKOŁAJKOWY


Dnia 6 grudnia po zakończonym spotkaniu z Mikołajem, rozpoczęliśmy Turniej MIKOŁAJKOWY, czyli sportowe zmagania na sali gimnastycznej.
W rywalizacji udział wzięły klasy II i III. Skład każdej z sześciu drużyn liczył 5 osób.
Po zakończonej konkurencji zawodnicy mogli się zmieniać, tak aby wszyscy chętni mieli możliwość reprezentować swoją klasę.
Zaczęliśmy od konkurencji „Wyścig reniferów”, po której pierwsze prowadzenie objęła klasa 3b, po niej 3c, a na 3 miejscu 3a.
Druga konkurencja była trudna technicznie i nazywała się „Skaczące Mikołaje”. Dzieci pokonywały trasę skacząc w workach. Najszybsi byli uczniowi klasy 3c, po nich dotarła 3a, potem 2c.
Trzecie starcie, to „Zbieranie prezentów”, które oprócz szybkości wymagało od dzieci dużej koncentracji. Pierwsze trzy klasy, to: 3a, 2c, 3c.
Po trzech wyścigach na prowadzeniu były ex aequo klasy 3a oraz 3c.
Przedostatnie starcie, to „Skaczące renifery”. Dzieci po dobiegnięciu do skakanki, musiały wykonać 5 skoków, by resztę trasy pokonać jak najszybciej. Pierwsze trzy klasy, to: 3c, 3a, 2c.
W ostatnim „Wyścigu reniferów” startowały jednocześnie całe 5 – osobowe drużyny.
Po podliczeniu wyników, wyłoniliśmy zwycięzców:
1 miejsce – 3c
2 miejsce – 2c / 3a
3 miejsce – 3b
4 miejsce – 2a
5 miejsce – 2b
Zmagania sportowe wywołały ogrom emocji, a radość zwycięzców, była przede wszystkim słyszalna.
Dzieci biorące czynny udział, mogły liczyć na słodki poczęstunek w klasie.
Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział i pamiętajmy, że oprócz rywalizacji liczy się zaangażowanie oraz dobra zabawa.