Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Spotkanie z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM


W czwartek 9 lutego, tuż przed feriami mieliśmy przyjemność gościć w świetlicy panią  Dominikę Borowską – RATOWNIKA MEDYCZNEGO oraz WODNEGO.

Podczas spotkania Pani Dominika rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas przerwy zimowej. Bardzo cieszy nas fakt, że na pytanie o numer alarmowy na Pogotowie, wszyscy uczniowie bez zastanowienia odpowiedzieli prawidłowo: 112 lub 999.

Następnie dzieci przypomniały sobie i utrwaliły, jak prawidłowo postępować w przypadku wypadku z osobą nieprzytomną. Wiemy już teraz, że najpierw zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, a następnie sprawdzamy przytomność poszkodowanego i staramy się udrożnić drogi oddechowe. Wiemy również jakie informacje przekazać dyspozytorowi Pogotowia. Pani Dominika wspomniała także o najczęstszych urazach jakie mogą nas spotkać: krwawieniu (np. z nosa bądź innej części ciała) oraz złamaniach.

Po części teoretycznej była też chwila na praktykę. Z udziałem dzieci zatamowaliśmy „krwawienie” z przedramienia oraz dzieci miały możliwość poćwiczenia reanimacji na fantomie.

Wizyta krótka, ale owocna. Po zakończeniu wszyscy otrzymali słodki poczęstunek, a Pani Dominika z zaskoczoną miną rozdawała autografy.

Świetlica serdecznie dziękuje.