Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

“LOKOMOTYWA”- Rodzice dzieciom


W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, we wtorek 7 marca klasę 2c odwiedziła mama Mai. I tak dzieci mogły wysłuchać wdzięcznego utworu Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Ale zacznijmy od początku. Na przywitanie naszego gościa, dziewczynki wykonały pękną kolorową pracę na tablicy, przy pomocy kredy. Mama Mai po dotarciu do grupy, zaprosiła dzieci do uważnego słuchania, ponieważ ogłosiła konkurs. Należało zapamiętać jak najwięcej szczegółów wiersza, ponieważ potem dzieci miały wykonać prace plastyczne prezentujące lokomotywy z wagonami. Podczas słuchania wiersza dzieci często się śmiały, ale największy ubaw wywołały grubasy zajadające się tłustymi kiełbasami.

Po zakończeniu czytania wiersza, dzieci rozpoczęły zmagania ze swoją pamięcią. Jedne prace wykonane są ołówkiem, inne kolorowe, ale wszystkie zadziwiają drobnymi szczegółami, jakie utkwiły dzieciom w głowach.

Po części plastycznej przeszliśmy do wyłonienia laureatów konkursu. Wygrać mogły tylko trzy osoby, na które czekały słodkie upominki. Po pierwszym głosowaniu wyłoniliśmy tylko zwycięzcę, wśród pozostałych uczestników zorganizowano dogrywkę. Po niemałych emocjach przedstawiamy zwycięzców w kolejności od pierwszego miejsca: Karolina F., Nikola S. i Wiktor W.

Na koniec spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, a dzieci przekazały w podziękowaniu tulipany wykonane techniką orgiami. Bardzo dziękujemy Pani Uklei za poświęcony czas.

Serdecznie zapraszamy rodziców, których dzieci brały udział w spotkaniu do obejrzenia prac wywieszonych w klasie i zachęcamy, w miarę możliwości do podobnych wizyt.