Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Jubileusz 45-lecia szkoły


Jubileusz naszej szkoły

 

W dniach 27 – 28 kwietnia 2017 roku odbyły się obchody 45-lecia Szkoły Podstawowej nr 191 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.

 

Koniec kwietnia był szczególnym czasem dla naszej placówki – to 45-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 191 przy ulicy Bokserskiej 30, jak również 130. rocznica śmierci patrona naszej szkoły – Józefa Ignacego Kraszewskiego. W dniu 27 kwietnia br. została zorganizowana uroczystość dla całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców.

Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbyła się uroczystość dla środowiska oświatowego Dzielnicy Mokotów. Gościliśmy emerytowanych nauczycieli, władze Dzielnicy Mokotów, przedstawicieli mokotowskich placówek oświatowych oraz innych zaproszonych gości.

Przed rozpoczęciem uroczystości, prawie wszystkich pochłonęło szukanie znajomych i serdeczne rozmowy. Nasi nauczyciele już od progu witali przybyłych i kierowali do sali gimnastycznej, która wypełniła się po brzegi. Korytarze szkolne i sala gimnastyczna były ozdobione długimi rolkami taśmy filmowej, z której – okiem kamery, mogliśmy oglądać wiele zdjęć przybliżających historię szkoły.

Serdecznie dziękuję swoim pracownikom, którzy tworzą tę szkołę dziś, ale również wszystkim osobom, którzy tworzyli ją kiedyś. Wielu z nich już od dawna z nami nie ma, ale ich pamięć jest wśród nas, a praca, trud i serce przynoszą owoce – powiedziała Pani Dyrektor SP nr 191 – Iwona Zawadzka.

Podczas uroczystości została wyświetlona prezentacja przygotowana specjalnie na jubileusz, w której przedstawiono archiwalne zdjęcia i historię szkoły, ale także to, co dzieje się w naszej szkole obecnie. Pokazano naszą nową pracownię komputerową, wyposażone pracownie przedmiotowe, salę gimnastyczną, wspaniałe boiska szkolne i plac zabaw. Wspominano byłych dyrektorów, którzy na przestrzeni prawie półwiecza, kierowali placówką. Z dumą przedstawiono sukcesy i osiągnięcia uczniów.

Nie zabrakło też chwili rozrywki. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zaprezentowali swoje muzyczne, wokalne, taneczne i aktorskie talenty.

Mogliśmy posłuchać utworu z repertuaru Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu Pani Joanny Lasoty-Domańskiej – absolwentki naszej szkoły, a zarazem mamy naszego ucznia. Nauczycielka Pani Małgorzata Grega zaśpiewała piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz „Ale to już było”. Na pamiątkę wspomnienia patrona szkoły Józefa Ignacego Kraszewskiego, uczniowie klasy 5 B pod kierunkiem polonistki Pani Eweliny Adamczyk, wystawili przedstawienie „Dziad i baba”.

Dzieci z Zespołu „Buziaki”, pod opieką Pani Teresy Klepki, zaprezentowały ciekawe układy taneczne. Zespół „Buziaki” w tym roku ma również swoje święto – to już 15-ście lat jego istnienia. Założycielką, opiekunem i choreografem zespołu od samego początku do dnia dzisiejszego jest Pani Teresa Klepka. Rozwija pasje taneczne dzieci i odkrywa nowe talenty. Pani Dyrektor podziękowała Pani Teresie Klepce za zaangażowanie w pracę, rozwijającą uzdolnienia uczniów.

Uroczystość prowadzili nauczyciele – Pani Weronika Tasak i Pan Kamil Matysiak. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i towarzyszące mu długie rozmowy i wspomnienia. Na deser zaproszeni goście delektowali się pysznym tortem, przygotowanym przez Państwa Antolak – rodziców naszej uczennicy, właścicieli rodzinnej cukierni z tradycjami – „Antolak”.

Dużo się zmieniło przez te 45 lat… Goście zwiedzali szkołę, oglądali wystawy i dokonywali pamiątkowych wpisów w Kronikach Szkolnych. Bardzo dziękujemy przybyłym Gościom za wspólną podróż w czasie i zapraszamy na 50-lecie szkoły.