Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Pierwsze miejsce naszego zawodnika w Wiosennych Biegach Przełajowych!


 

Dnia 23 maja 2017 roku odbyły się zawody biegowe organizowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów. Hasło przewodnie Wiosennych Biegów Przełajowych w tym roku to: “Bezpieczne wakacje”.

 

Co, gdzie, jak?

 

Wszyscy chętni zawodnicy z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów zebrali się na terenie Doliny Służewieckiej. Cała impreza przebiegała na świeżym powietrzu, w okolicach Domu Kultury. Start i meta były w tym samym miejscu, a cała trasa dla bezpieczeństwa i odpowiedniej organizacji, została wyznaczona taśmą. III i IV klasy miały do pokonania dystans 400 m, a V i VI – 500 m.

 

Zasady rywalizacji

 

Zawodnicy po ukończeniu wyścigu byli ustawiani przez sędziów w kolejności, w jakiej przekroczyli linię mety. Liczyło się pierwszych sześć miejsc, które były nagradzane medalami (pierwsze trzy miejsca na podium) oraz dyplomami. Wszyscy zawodnicy zbierali punkty dla swoich szkół. Za pierwsze miejsce 4 pkt., za drugie 3 pkt., za trzecie 2 pkt., za następne do 15 włącznie po 1 punkcie oraz dla ws

zystkich biorących udział po 0,5 punkta.

 

Nasi zawodnicy

 

Spośród wszystkich uczniów do rywalizacji zgłosiło się ostatecznie siedmioro uczestników – wielkie brawa za odwagę. Wśród nich znaleźli się: Alicja Konopka (6b), Angelika Grodzka (6a), Igor Kowalczyk (4a), Bartosz Rode (4c), Krzysztof Kośnik (5b), Adam Osica (6b) oraz Krzysztof Bartkiewicz (6b).

 

Jak nam poszło?

 

Jako pierwsi wystartowali chłopcy z III i IV klas, wśród nich nasi uczniowie – Igor i Bartek. Uczestnicy biegli do końca, nie poddawali się, walczyli przez cały dystans. Wyścig był dla nich męczący, co było widać po ich twarzach pod koniec biegu. Niestety, naszym zawodnikom nie udało się przybyć w pierwszej szóstce, ale trzeba zaznaczyć, że mieli bardzo dużą konkurencję.

Następnie odbył się bieg dziewcząt z V i VI klas, a w nim nasze reprezentantki – Alicja i Angelika. Dziewczyny dobiegły do mety w pierwszej dwudziestce, co jest sporym osiągnięciem. Zawodniczki dawały z siebie wszystko, jednak znalazły się szybsze od nich uczennice innych szkół. Gratulujemy zacięcia w walce, które było widoczne przez cały dystans, oraz chęci do zmierzenia się z rówieśniczkami.

Pierwsze miejsce dla Adama!

 

Ostatni wyścig szkół podstawowych należał do chłopców z V i VI klas, w którym wzięli udział Adam i dwóch Krzyśków. Wśród tej kategorii wiekowej była zacięta walka i ostra rywalizacja aż do samej mety. Około stu metrów przed linią końcową na prowadzenie wysunął się nasz zawodnik – Adam Osica. Wyprzedził widowiskowo kilku uczestników i zaatakował zawodnika pewnego swej pozycji, lidera. Udało mu się utrzymać prowadzenie aż do mety i zdobyć pierwsze miejsce! Krzyś Bartkiewicz załapał się do pierwszej dwudziestki, a Krzyś Kośnik – czterdziestki.

 

Sport wychowuje i nagradza

 

Najważniejszy jest jednak sam udział, a nie zajęte miejsce. Uczniów budują takie wydarzenia sportowe, pokazują dobre ścieżki rozwoju, możliwości spędzania czasu w sposób aktywny. Zawody promują zdrowy styl życia, są okazją do sprawdzenia samego siebie i porównania swoich osiągnięć wśród rówieśników.

Często organizatorzy przygotowują dla uczestników małe upominki, które dodatkowo motywują do uczestnictwa oraz zwiększają liczbę pozytywnych wrażeń. Na tej imprezie nie obyło się bez prezentów: zwycięzcy dostali nagrody rzeczowe, a w

szyscy uczniowie mogli poczęstować się słodyczami.

 

Klasyfikacja szkół

 

W klasyfikacji szkół nie udało nam się wskoczyć na podium, a wcale nie było to łatwe zadanie! W biegach przełajowych wzięło udział bardzo dużo uczestników i rywalizacja była naprawdę zacięta. Nasza delegacja, składająca się z 7 osób, nie była w stanie zdobyć tylu punktów, co inne, o wiele liczniej reprezentowane szkoły. Mamy zatem nadzieję, że w następnym roku zbierzemy więcej chętnych i wystawimy potężny skład na zawody.

 

Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy za udział w imprezie biegowej i gratulujemy wyników!

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

Marta Małek