Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Dwa medale na zawodach pływackich


Dwa medale na zawodach pływackich

 

W dniu 4 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Mokotowa w pływaniu. Zawody organizowała Szkoła Podstawowa nr 307 przy ul. Barcelońskiej 8. Konkurencja była duża – zgłosiło się ponad 10 mokotowskich placówek!

 

Pływaliśmy indywidualnie i grupowo

 

Uczniowie ścigali się indywidualnie na 25 m stylem dowolnym, czyli kraulem i 25 m stylem grzbietowym (III i IV klasy) oraz na 50 m tymi samymi stylami (V i VI klasy). Bardzo atrakcyjną i niezwykle emocjonującą konkurencją są wyścigi sztafetowe. Każdy z 8 zawodników (oddzielnie chłopcy i dziewczynki) miał do przepłynięcia 25 m dowolnym stylem, startując, gdy poprzednia osoba dotknie ściany końcowej, z wyjątkiem pierwszego zawodnika, który startował ze słupka na sygnał startowy.

 

Nasza drużyna

 

Z naszej szkoły udało się zebrać dosyć dużo chętnych pływaków, chociaż niektórzy wykruszyli się ostatniego dnia, tuż przed startem. Byliśmy ekipą w składzie:

dziewczynki: Aleksandra Łukowska, Maja Połeć, Amelia Proch, Karina Przybytko, Marta Kocewiak, Laura Rutkowska;

chłopcy: Maksymilian Rokiciński, Mateusz Kras, Stanisław Hulewski, Mateusz Biskupski, Kuba Koterba, Mikołaj Kietliński, Igor Jagodziński.

 

Nasze osiągnięcia

 

Wróciliśmy z dwoma medalami zdobytymi przez chłopców w kategoriach indywidualnych – 2. miejsce – Maksymilian Rokiciński na 25 m stylem dowolnym oraz 3. Miejsce – Staś Hulewski na 25 m stylem grzbietowym. Wielkie brawa i gratulacje dla chłopców!

 

W klasyfikacji drużynowej nie uzyskaliśmy miejsc na podium, jednak po zawodach śmiało można powiedzieć, że najważniejsza była dobra zabawa i sam udział w takim niecodziennym wydarzeniu. Większość naszych uczniów pierwszy raz mogła zobaczyć zawody pływackie i spróbować swoich sił w wyścigu po zwycięstwo. Było trochę nerwów, brzuchy bolały ze stresu, ale element rywalizacji i chęć sprawdzenia samego siebie dawały „kopa” na rozpęd i mobilizowały uczestników.

Gratulujemy naszym sportowcom dobrych wyników w pływaniu i dziękujemy im za udział w zawodach. Dziękujemy również rodzicom, którzy byli z nami podczas zawodów i dzielnie wspierali swoje pociechy i wszystkich młodych pływaków.

Ze sportowym pozdrowieniem

 

Marta Małek

nauczycielka wychowania fizycznego