Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Podium w koszykówce!


Podium w koszykówce!

 

Dnia 21 kwietnia nasi uczniowie reprezentowali szkołę na Mokotowskim Wiosennym Turnieju Koszykówki. Po emocjonujących rozgrywkach zajęliśmy drugie miejsce!

 

Co, gdzie, jak?

Zawody odbywały się na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 202. Zgłosiło się 5 drużyn ze szkół podstawowych nr: 202, 205, 103 i Brytyjskiej. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, więc każda drużyna weszła na boisko 4 razy. Mecz trwał 2 x 10 minut, a poprawności gry pilnowali trzej sędziowie.

Naszą drużynę tworzyli głównie szóstoklasiści: Wiktor Kanduła, Wiktor Sławiński, Stanisław Okurowski, Adam Osica, Mateusz Pietkiewicz, Krzysztof Bartkiewicz, Kacper Bącik i Mateusz Ciuchta. W składzie znalazł się również – warto to podkreślić – jeden czwartoklasista – Adrian Chrząszcz.

 

Jak poradzili sobie nasi chłopcy?

Pierwsze spotkanie z drużyną gospodarzy nie było łatwe. Chłopcy walczyli dzielnie, jednak nie udało się pokonać drużyny rywala. To było dobre i motywujące rozegranie, Obie szkoły szły „łeb w łeb”, nie było dużej różnicy punktowej, więc spotkanie śmiało można nazwać bardzo dobrym i mobilizującym naszych zawodników do działania.

 

Drugie i trzecie spotkanie wygraliśmy bez większych problemów. Zgranie drużyny oraz widowiskowe indywidualne akcje, dobre zbiórki spod kosza i szybki kontratak, punkty z gry oraz z celnych rzutów wolnych – przepis na sukces!

 

Do drugiego miejsca brakowało tylko wygrać ostatni mecz – z Brytyjską. Było gorąco! Walka trwała do ostatnich sekund meczu, w których mogły paść rzuty decydujące o wygranej. Skończyło się remisem 10:10, co naszej drużynie w klasyfikacji generalnej dało drugie miejsce.

 

Klasyfikacja szkół oraz nagrody

Wygrała Szkoła Podstawowa nr 202, gospodarz zawodów. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 103. Oprócz wielkich pucharów i pamiątkowych dyplomów organizator nagrodził zawodników drobnymi upominkami: koszulkami, piłkami i grami planszowymi.

 

Konkursy indywidualne

Organizator zaplanował dwa konkursy indywidualne na najlepszego gracza. Pierwszy – konkurs rzutów, w którym mógł wziąć udział każdy zawodnik. Jeśli trafisz – przechodzisz dalej, jeśli nie trafisz – odpadasz. Drugi – slalom na czas – po rzucie do kosza po kozłowaniu (tzw. dwutakcie) i zbiórce piłki, uczeń kozłuje piłkę po slalomie i trafia do bramki. Czas zatrzymuje się, gdy zawodnik dobiegnie do sędziego. W tym konkursie brały udział trzy osoby z każdej szkoły. W obu konkurencjach nasi chłopcy byli w ścisłej czołówce.

 

Wyjątkowi gracze

Na szczególną uwagę zasługują niektórzy uczniowie, należą im się publicznie pochwały. Bezkonkurencyjnym najlepszym zawodnikiem naszej drużyny jest Adam Osica. Szybki, sprytny, pewny siebie, rewelacyjnie panujący nad piłką. Do niego należy większość indywidualnych akcji, często zakończonych celnym rzutem. Był o krok od wygranej w konkurencji indywidualnej slalom na czas. Mistrzem celności jest natomiast Wiktor Kanduła – prawdopodobnie zdobył najwięcej punktów dla drużyny. Rewelacyjnie spisywał się pod koszem w obronie i zbiórce. Był na drugim miejscu w indywidualnym konkursie rzutów.

 

Gra drużyny

Wiktor “Sławny” Sławiński, Krzysztof Bartkiewicz oraz Kacper Bącik to rewelacyjni gracze, zwłaszcza gdy grają razem. Spisywali się zarówno w ataku, jak i w obronie. Wiktor miał sporo efektywnych obron i zbiórek, Krzysiek świetnie wyprowadzał kontry, a Kacper potrafił wejść na ostatnie dwie minuty, by rzucić decydującego kosza. Niesamowitą determinacją i chęcią gry wyróżnił się Mateusz Pietkiewicz. Jeden z niższych zawodników w drużynie nadrabiał szybkością biegu i zwinnością, z jaką mijał większych kolegów na boisku, często kończąc akcję celnym rzutem. Staś Okurowski, Adrian Chrząszcz oraz Mateusz Ciuchta to zawodnicy, którzy również zbudowali wspólny sukces – dzięki nim w składzie wygraliśmy dwa spotkania. Adrian zasługuje na uwagę z racji swojego młodego wieku – umiejętnościami nie odstawał od innych, potrafił znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, by stanąć przeciwnikowi na drodze do zdobycia punktów lub by samemu rzucić po zbiórce.

 

Jesteśmy dumni!

Talent, opanowanie piłki, spryt, praca w drużynie, pewność siebie – tak można w kilku słowach opisać naszych zawodników. Gra fair play, doping drużyny, wzajemne wsparcie, budowanie atmosfery przyjaźni z rywalami – to wszystko świadczy o klasie i dobrym wychowaniu.

 

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i za kolejny powód do dumy! Życzymy kolejnych sukcesów!