Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Dzień Dziecka


Świetlicowy Dzień Dziecka w tym roku obchodziliśmy na sportowo. Były zabawy integrujące wszystkie grupy, przebieranki, turniej piłki nożnej, podchody oraz tańce przy muzyce.
Całość imprezy odbywała się na boisku szkolnym Po złożeniu życzeń i rozdaniu słodkich upominków przez Panią Kierownik, rozpoczęliśmy zabawę.
Na początku wszystkie grupy integrowały się przy zabawach poprowadzonych przez p. A. Kostkę, takich jak: „Molekuły”, „Cztery rogi” oraz „Zabawa na 5 tęp”.
Następnie rozpoczął się pokaz eko mody. Dzieci podzieliły się na grupy świetlicowe, każda otrzymała zestaw składający się z makulatury, kredek, nożyczek, worka i innych nietypowych przedmiotów. Model, na którym miał się prezentować wymyślony strój losował karteczkę z podpowiedzią co należy stworzyć. Wyobraźnia dzieci nie ma granic i tak mogliśmy podziwiać robota, księżniczkę, mistrza sportu czy przedszkolaka. Zabawę poprowadziła p. W. Tasak.
Większość chłopców zdecydowała się wziąć udział w turnieju piłki nożnej poprowadzonym przez p. M. Każmierską.
Na koniec p. E. Mirgos zaproponowała zabawę w podchody. Na całym boisku zostały ukryte karteczki z zadaniami. Za znalezienie i rozwiązanie zagadki, znalazca otrzymywał słodką nagrodę.
Integracja w grupach przebiegała w miłej i zdrowej atmosferze, dzieci mogły się wyszaleć na boisku przy hitach muzyki współczesnej.