Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Akademia Dokumentalna


Akademia Dokumentalna

Uczniowie klasy 6A w dniu 26 września2017 roku odwiedzili Służewski Dom Kultury, gdzie w ramach projektu „Akademia Dokumentalna” obejrzeli trzy filmy dokumentalne.

Akademia Dokumentalna to program edukacyjny w całości oparty na filmach dokumentalnych, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Uczniowie oglądają wybrane filmy dokumentalne, które zaraz po projekcji są omawiane z dziećmi przez edukatorów filmowych.

Byliśmy na bloku filmowym DZIAŁASZ, który pokazał, że czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce – jeśli czegoś bardzo pragniemy lub uważamy, że coś trzeba zmienić, albo chcemy o coś zawalczyć. Los czasem nie sprzyja, ale zawsze znajdzie się jakieś wyjście. Bohaterowie filmów w znakomity sposób pokazują, że wszystko zależy od naszego zaangażowania, wiary i…fantazji. Obejrzeliśmy trzy filmy:

 

KROWA, KTÓRA MIAŁA BYĆ KONIEM reż. Denise Janzée, Holandia 2016, 18 min. Jantien mieszka na wsi i bardzo chciała mieć swojego konia, ale jest to niemożliwe. Dlatego postanowiła swoją krowę Mo traktować jak konia. Film w doskonały sposób pokazuje, że wystarczy zmienić punkt widzenia, żeby mieć to, czego się chce. KRÓLOWA PSZCZÓŁ reż. Ellen Vloet, Holandia 2015, 16 min. Masz 10 lat i dowiadujesz się, że pszczoły mogą na zawsze zniknąć z naszego świata. Co robisz? Dzwonisz do przyjaciół i zaczynasz działać! Pien właśnie to zrobiła. Rozdaje sąsiadom informacyjne ulotki, ma własne ule na podwórku. Pien walczy nie tylko o pszczoły, ale również o swoje zdrowie – choruje na raka. Lekarze są dobrej nadziei.  CHŁOPIEC Z CUKRU reż. Godelieve Eijsink, Holandia 2016, 15 min. Nikaragua to państwo w Ameryce Środkowej, w którym zawsze jest ciepło. Brzmi wspaniale, ale nie dla naszego bohatera. Jesser bardzo kocha rośliny,  poza jedną,  trzciną cukrową, bo właśnie na plantacji trzciny cukrowej pracuje jego tata. Poznajemy zupełnie inny świat dzieci, pełen trudności, ale również wiary, że można zmienić swój los.

Tekst: Ewelina Adamczyk

wychowawczyni klasy 6A