Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Z wizytą u króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie


W ramach akcji “Darmowy listopad”, podczas której bezpłatnie zwiedzać można wnętrza Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, klasa 6 a w dniu 23 listopada 2017 r. wybrała się na lekcję muzealną do Pałacu, a następnie na spacer po królewskich ogrodach.

Chociaż król Jan III Sobieski nie podejmował nas w swojej rezydencji osobiście, to poznaliśmy go całkiem dobrze podczas zwiedzania komnat, w których przebywał. Każdy z nas otrzymał książkę z zadaniami i ciekawostkami nt. pałacu i jego mieszkańców. Część zadań rozwiązaliśmy w trakcie zwiedzania pokoi królewskich.

Dowiedzieliśmy się, ile książek zgromadził król w bibliotece i co lubił czytać. Poznaliśmy członków rodziny królewskiej, która zamieszkiwała w pałacu w Wilanowie latem.

Obejrzeliśmy pomieszczenia należące do króla i królowej. W trakcie spaceru po najstarszej części pałacu, poznaliśmy wszystkich członków rodziny królewskiej oraz rozszyfrowaliśmy zabawne przezwiska nadane królewnie i królewiczom. Dowiedzieliśmy się, czym pałac różni się od zamku. Wreszcie przez chwilę można było poczuć się jak XVII-wieczny szlachcic, wkładając żupan i kontusz…

 

Tekst i zdjęcia: Ewelina Adamczyk

Wychowawczyni klasy 6 a