Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

„Lubię śpiewać – kolędy i pastorałki”


W dniu 19 grudnia 2017 roku odbył się konkurs piosenki “Lubię śpiewać – kolędy i pastorałki”. Udział w nim wzięło 19 podmiotów – 12 solistów, 3 duety i 4 większe zespoły. Widzowie słuchali, oklaskiwali wykonawców i dobrze się bawili przy tradycyjnych kolędach i pastorałkach oraz piosenkach związanych z tematyką Bożego Narodzenia. Panowała radosna, świąteczna atmosfera. Solistów oceniało jury w składzie: pani Ewa Oszajca i Małgorzata Grega. Poziom konkursu w tym roku był bardzo zróżnicowany, a kolęda “Przybieżeli do Betlejem” okazała się ulubioną i najczęściej wykonywaną wśród uczestników.
W konkursie przyznano:
W kategorii klasy 0-I
I miejsce: Emilia Pacholska z klasy z Ob z utworem “Bosy pastuszek”
II miejsce exequo: Gracjana Serafin klasa Ob za piosenkę “Aniołek maleńki jak wróbelek”
i “Julia Kołodziej” z grupy 2 z kolędą ” Przybieżeli do Betlejem”
III miejsce zajęła: Lena Petrus z klasy Ob z kolędą “Przybieżeli do Betlejem”
wyróżnienie otrzymały Julia Matraszek z klasy Oa za kolędę “Dzisiaj w Betlejem” i duet Natalia Krawiecka i Martyna Żaluk z grupy 1 z kolędą “Przybieżeli do Betlejem”
W kategorii klas II-III

I miejsca nie przyznano

II miejsce otrzymuje duet: Julia Malec i Kajetan Skiba za kolędę “Przybieżeli do Betlejem”
III miejsce: Marysia Mirowska z grupy 6 kolędą “Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz Karina Wojczakowska i Iga Gieniuk z grupy 5 za kolędę “Wśród nocnej ciszy”
wyróżnienie otrzymały : Natalia Baranowska i Emilia Krajewska za kolędę ” Dzisiaj w Betelejem” oraz Maja Ukleja, Karolina Filimon i Oliwia Sapigórska, które acapella wykonały kolędę “Przybieżeli do Betlejem”

W kategorii klasy IV -V przyznano:

I miejsce: Wktoria Ostrowska z piosenką “Znak pokoju”
wyróżnienie otrzymuje Wiktoria Bącik za piosenkę ” Jingle Bells”

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom posiadanego talentu i odwagi. Występów laureatów pierwszych trzech miejsc będziemy mogli posłuchać raz jeszcze na apelu podsumowującym półrocze świetlicy. Podczas koncertu finałowego zostaną również wręczone nagrody. Następna edycja konkursu już za rok…

Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Grega i pani Ewa Oszajca.