Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Warsztaty Kaleka czy Cool-awy


Warsztaty Kaleka czy Cool-awy 

 

W dniach 08 – 10 stycznia 2018 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w programie edukacyjnym „Kaleka czy COOL-awy”, poświęconym niepełnosprawności.

 

Warsztaty prowadził Pan Marek Sołtys, prezes fundacji Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, której przyświecają ważne cele: zmiana wizerunku osoby z niepełnosprawnością, poruszającej się na wózku oraz występowanie przeciwko wykluczeniu.

Uczniowie poznali kategorie psów, jakie towarzyszą osobom z niepełnosprawnością w życiu codziennym. Największym zainteresowaniem cieszyły się obecne na sali dwa labradory, asystujące osobie z niepełnosprawnością – Szprycha i Spajk, które perfekcyjnie zaprezentowały swoje umiejętności i sprawiły bardzo wiele radości dzieciom.

Nasi uczniowie w praktyce zmierzyli się z trudnościami, które w codziennym życiu musi pokonywać osoba m.in. niewidoma czy poruszająca się na wózku inwalidzkim.

Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, co widać na załączonych zdjęciach i bardziej uwrażliwiły się na osoby z niepełnosprawnością.

 

Tekst: Ewelina Adamczyk

Zdjęcia: Ewa Oszajca