Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Świetlicowy Bal Karnawałowy


Dnia 5 lutego od godziny 13.00 do 15.00 w sali gimnastycznej odbył się Świetlicowy Bal Karnawałowy zorganizowany przez panią Monikę Płuciennik oraz panią Monikę Kaźmierską.
Dzieci pod opieką swoich wychowawców prezentowały swoją wiedzę o Karnawale oraz tradycjach z nimi związanymi. Tańczyły w rytm rock and roll’a, disco polo, hiszpańskiego ,,Despacito ” a pani Agnieszka Kostka poprowadziła dla wszystkich wspaniały taniec ,,Chocolate”. Podczas zabawy leciały również hity zespołu tanecznego ,,buziaki” , podczas których to dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i znajomość tekstu.
Podczas imprezy nie mogło zabraknąć również zabaw z balonami. Wiele uciechy przyniosła zabawa międzygrupowa kiedy dzieci w kołach przekazywały sobie balony z rąk do rąk tak aby gdy muzyka przestanie grać nie mieć nieszczęsnego przedmiotu w dłoniach, gdyż oznaczało to odpadnięcie z gry. Dzieciom ta zabawa tak się podobała, że nawet kiedy muzyka przestała się , zatrzymywać to one nadal podawały sobie baloniki. Kolejną niezwykle zabawną konkurencją były tańce w parach z balonami. Dzieci miały tak się poruszać aby baloniki nie wypadły spomiędzy nich kolejno trzymając je brzuchami, bioderkami, pupami i głowami. Jednak najwięcej śmiechu było kiedy w tych samych parach dzieci miały przebić balony używając do tego swych kolan.
Nasi ochotni oraz pełni wiedzy karnawałowej uczestnicy otrzymywali od prowadzących słodki poczęstunek a na koniec wspaniałej zabawy po ,,pociągu ” i ,,kaczuchach” pani kierownik świetlicy Ewa Oszajca słodkim poczęstunkiem nagrodziła naszych barwnych, wytrwałych karnawałowiczów.