Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W PRZEDSZKOLU NR 317 „SMYKOLANDIA”


SPOTKANIE INTEGRACYJNE W PRZEDSZKOLU NR 317 „SMYKOLANDIA”

 

Dnia 28 lutego 2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z nauczycielką – Panią Agatą Dudą odwiedzili dzieci z grupy „Niezapominajki” oraz „Zielone Słonie”. Nie zabrakło wzruszających spotkań absolwentów przedszkola z dawnymi nauczycielami i personelem sprzed lat.

Uczniowie przeczytali dzieciom bajkę terapeutyczną pt. „O borsuku Samolubie i małej rybce”. Wspólnie rozmawialiśmy o przeczytanej bajce. Szukaliśmy zalet życzliwości i uprzejmości, które wzmacniają międzyludzkie więzi niczym „niewidzialne nit

ki łączące ludzi”. Spotkanie wzbogaciły zabawy ruchowe, improwizacyjne, a nawet pląsy.

Na koniec przedszkolaki zostały zachęcone do wzięcia udziału w konkursie pt.: „Ilustracja do wiersza wielkanocnego”. Zaprosiliśmy ich również do kolejnych odwiedzin naszej szkoły.

Pożegnaliśmy się zabawą „Iskierka życzliwości” oraz mocnym postanowieniem, że będziemy dla siebie bardzo pomocni…

Otrzymane prezenty-niespodzianki będą ozdabiać mury naszej szkoły, ale również przypominać o więzi, jaka jest budowana pomiędzy naszymi placówkami od lat… 😉

Tekst i zdjęcia: Agata Duda