Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

KURS HTML, CSS, JAVASCRIPT DLA MŁODZIEŻY


Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI ul. Tyniecka 40a 

zapraszamy młodzież w wieku 12 + do udziału w dwumiesięcznym kursie HTML, CSS, JavaScript.

Celem kursu jest nauka podstaw języka HTML, CSS i JavaScript oraz stworzenie prostej strony internetowej z wykorzystaniem tych języków.

Zakres tematyczny kursu:

Kurs będzie obejmował podstawy języka HTML, CSS i JavaScript. Dodatkowo korzystać będziemy  z  programów wspomagających pracę web developera takich jak np. Notepad ++, Visual Studio Code, pluginy do przeglądarki internetowej, narzędzie kontroli wersji Git.

Do kogo kierowany jest kurs?

Kurs skierowany jest dla młodzieży od 12 roku życia, chcącej rozwinąć swoje umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych.

Co muszę wiedzieć? Jak się przygotować?

Aby wziąć udział w kursie nie musisz posiadać żadnej wiedzy z zakresu programowania. Wystarczy, że sprawnie posługujesz się komputerem oraz masz chęci do pracy i nauki.

Jak będzie wyglądał kurs?

Kurs potrwa dwa miesiące, spotykać się będziemy w każdą środę na 1,5 godziny. Każdy będzie miał do dyspozycji własne stanowisko komputerowe, na którym krok po kroku wykonywane będą wszystkie ćwiczenia.

 

Co po kursie?

Poza zdobytą wiedza umożliwiającą stworzenie prostej strony internetowej otrzymasz dyplom ukończenia zajęć, a twoja strona weźmie udział w konkursie na najładniejszą stronę internetową.

Startujemy już 26 stycznia 2022 r. i będziemy spotykać się w każdą środę (z wyłączeniem ferii zimowych) o godzinie 16.30 przez dwa miesiące.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy on-line.

Pomysłodawcą zajęć i prowadzącym jest Piotr Witek (informatyk, prywatnie tata Igi i Szymona), który w bibliotece ma możliwość zrealizowania własnego pomysłu w ramach działającego tu Miejsca Aktywności Lokalnej.