Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Spotkanie z uczestnikami Powstania Warszawskiego


Spotkanie klasy 6a i 6b z uczestnikami Powstania Warszawskiego Panem Jerzym Mindziukiewiczem ps. “Jur” i  Panem Jerzym Substykiem ps. ” Jurny”. 
 
Była to niepowtarzalna lekcja historii, która na zawsze zapadnie nam w pamięci.
 
Nie kryliśmy wzruszeń słuchając wspomnień naszych Gości z czasów Powstania, którzy jako nastolatkowie walczyli o wolność, bo nie chcieli dłużej znosić upokorzeń i  podłego traktowania.
Liczyli się z tym, że ceną za wolność może być ich życie.
Opowiadali nam o odwadze swoich kolegów i koleżanek. Wielu z nich zginęło w walce, a ci którzy przeżyli dostali się do obozów i dopiero po długim czasie niewoli wrócili do swoich rodzin.  Wracali już nie jako nastoletnie dzieci tylko dorośli, doświadczeni ludzie.
 
Na pamiątkę spotkania wszyscy uczniowie otrzymali Biuletyn Informacyjny Związku Powstańców Warszawskich z autografami naszych Gości oraz wspaniały dar flagę Polski. 
 
Dziękujemy gorąco Pani kpt. SG Angelice Nowak z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego w Warszawie, że pomogła zorganizować  spotkanie.
 
Dziękujemy za niecodzienną lekcję z historii Polski.
Przekazane przez Panów wspomnienia z Powstania Warszawskiego są dla nas wiedzą bezcenną i mającą szczególne miejsce w naszej edukacji.
Są Panowie dla nas Autorytetami wzbudzającymi w nas refleksje nad tym, co ważne w życiu.
Wartości takie jak odpowiedzialność, współdziałanie, wiara we własne siły, poświęcenie i wolność nabierają w świetle lekcji z Panami nowego wymiaru.