Nr telefonu: 22 843-21-68 Nr faxu: 22-847-20-22

Projekt edukacyjny uczniów klasy 5c oraz wystawa prac.


Projekt edukacyjny uczniów klasy 5 C

W kwietniu na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 5c omawiali z Panią Eweliną lekturę „Arka czasu” Marcina Szczygielskiego.
Zadaniem uczniów było wykonanie samodzielnie lub w zespołach projektu czytelniczego.
Chętni uczniowie mogli też przynieść żonkile z okazji zbliżającej się 80 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Celem powyższych aktywności jest zainteresowanie uczniów literaturą wojny i okupacji, szczególnie tej, która podejmuje wątek żydowski.
Równocześnie wykonywanie prac plastycznych czy makiet jest zaproszeniem i zachętą do literackiej i plastycznej kreatywności dzieci.
 

Na parterze, przy sekretariacie uczniowie klasy 5 C pod czujnym okiem Pani Eweliny Adamczyk przygotowali wystawę z okazji obchodów 80 rocznicy powstania w getcie warszawskim z napisem: Największym złem jest tolerowanie krzywdy. 

Prace dotyczą lektury „Arka czasu” Marcina Szczygielskiego i nawiązują do czasu II wojny światowej.
Teksty literackie związane z wojną i okupacją stanowią czytelnicze wyzwanie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.
Poznawanie tej literatury ma jednak bardzo duże znaczenie, ponieważ jest jednym ze sposobów zachowania pamięci o ofiarach i świadkach czasu Zagłady.
Lektura „Arka czasu” pojawia się tu zatem nieprzypadkowo.
Ma na celu zainteresowanie uczniów literaturą wojny i okupacji, szczególnie tej, która podejmuje wątek żydowski.